Порядок процедури безоплатної приватезації земельної ділянки
Покроковий план дій як самостійно пройти процедуру безоплатної приватизації земельної ділянки в Україні
Скористайтися покроковим планом процедури безоплатної приватизації земельної дялянки

Статус процедури: чинний.
Дата набуття чинності з: 24 жовтня 2017 року.
Крок: прийняття рішення про приватизацію
Статтею 3 Закону «Про приватизацію державного і комунального майна» встановлено загальні умови приватизації, а Статтею 4 - перелік об'єктів приватизації. Щоб одержати у власність земельну ділянку, необхідно подати клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає у власність земельні ділянки державної чи комунальної власності.

Крок: звернення з клопотанням до відповідного органу державної влади (місцевого самоврядування)
Відповідно до ч. 6 ст. 118 Земельного кодексу України до заяви додаються:
1) копії паспорта громадянина та довідки про присвоєння йому індивідуального ідентифікаційного коду;
2) графічні матеріали, на яких показано бажане місце розташування земельної ділянки;
3) документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства);
4) згода землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб).
Графічні матеріали можна виготовити самостійно (їх форма жодним нормативно-правовим актом не затверджена), скориставшись Публічною кадастровою картою, або звернутися до територіального органу Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) та замовити графічні матеріали - викопіювання з кадастрової карти або плану.
Розміри плати та види послуг, які надаються Держгеокадастром, встановлені постановою КМУ від «Деякі питання надання Державним агентством земельних ресурсів та його територіальними органами адміністративних послуг» 1 серпня 2011 р. № 835.

Крок: розгляд клопотання
Згідно з ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України орган, до якого подано клопотання, розглядає його в місячний термін, і дає дозвіл на виготовлення проекту землеустрою або вмотивовану відмову.

Крок: надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою
Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб'єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін (ч. 7 ст. 118).

Крок: відмова в наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою
Згідно із ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно- територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Крок: отримання дозволу на виготовлення проекту землеустрою
Частиною 7 ст. 118 Земельного кодексу України встановлено, що у разі якщо в місячний строк з дня реєстрації клопотання відповідний уповноважений орган не надав дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або мотивовану відмову у його наданні, то особа, зацікавлена в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, у місячний строк з дня закінчення зазначеного строку має право замовити розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки без такого дозволу, про що письмово повідомляє відповідний орган.

Крок: виготовлення технічної документації
Громадянин, який отримав дозвіл на виготовлення технічної документації, звертається в організацію, що має ліцензію на проведення землевпорядних робіт. Виготовлення технічної документації платне. Вартість варіюється в межах від 1 до 3 тис. грн.

Крок: узгодження проекту землеустрою
Відповідно до положень ст. 186-1 Земельного кодексу України розроблений проект землеустрою подається для узгодження землевпорядної документації до спеціальної комісії, у яку входять представники:
- територіального органу Держкомзему;
- органу містобудування та архітектури;
- територіального органу Мінприроди;
- органу охорони культурної спадщини.

Крок: отримання проекту та його погодження

Протягом трьох тижнів з дня отримання проекту комісія надає органу виконавчої влади або місцевого самоврядування висновок про погодження проекту землеустрою або про відмову в такому.

Крок: направлення проекту землеустрою відповідному органу влади
Після узгодження проекту землеустрою комісія подає його до органу земельних ресурсів для проведення державної експертизи.
Обов'язкова, добровільна державна експертиза землевпорядної документації, а також вибіркова державна експертиза землевпорядної документації (у разі видачі негативного висновку) здійснюється згідно з Законом "Про державну експертизу землевпорядної документації».

Крок: отримання проекту землеустрою
Згідно з ч. 9 ст. 118 Земельного кодексу України рішення приймається органом, до якого подавалося клопотання про приватизацію, у двотижневий строк з дня отримання ним узгодженого Комісією проекту землеустрою та позитивного висновку державної експертизи.

Крок: прийняття рішення про затвердження проекту землеустрою Відповідно до ч. 10 ст. 118 Земельного кодексу України відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду.

Крок: отримання акту приватизації в ДЗК
Зазвичай організація, яка виконує землевпорядні роботи, передає необхідні для отримання акту документи до органів державного земельного кадастру (ДЗК). Безпосередньо там виготовляються і оформляються акти. Якщо громадянин видав землевпорядній організації відповідну довіреність, ця ж організація отримує виготовлений та оформлений акт в органах ДЗК, і передає його замовникові. Якщо доручення немає, замовник після отримання повідомлення про те, що акт готовий, сам отримує його в органах ДЗК.

Крок: реєстрація права власності на земельну ділянку в органах державної реєстрації прав
Завершальним етапом приватизації земельної ділянки є державна реєстрація права власності ділянку в органах державної реєстрації прав.
Юридичний супровід приватизації
Бажаєте отримати юридичний супровід на будь-якій стадії процедури приватизації?
Зв'яжіться з нами, ми знаємо як допомогти.
Форма для зв'язку
Заповніть поля, та натисніть відправити. Після чого, ми вам перетелефонуємо у найближчий час.
E-mail
Имя
Телефон
Натискаючи на кнопку, ви погоджуєтеся з умовами про персональні дані
Контакти
Телефон: +38 067 735 7000
Імейл: bogdan@kon.in.ua
м. Дніпро, пр. Д. Яворницького, 60
Made on
Tilda